Jakie studia Cię interesują?
Kierunek: Bachelor in Business Administration
Studenci kierunku Bachelor in Business Administration (BBA) realizują kompleksowy i konkurencyjny program prowadzony przez wykładowców UEP. Misją programu jest rozwój i upowszechnianie wiedzy z zakresu teorii i praktyki ekonomii i biznesu w zglobalizowanym świecie. Mnogość sił politycznych, społecznych i kulturowych oddziałuje na decyzje ekonomiczne i biznesowe w świecie. Aby zrozumieć te siły, studenci muszą poznać i zrozumieć wiele wyzwań stojących przed współczesnymi firmami, osobami fizycznymi i gospodarką. Obejmują one niedobór zasobów, problemy związane ze wzrostem gospodarczym, kryzysy finansowe, zmiany klimatyczne czy nierówności.
Program BBA prezentuje klasyczne studia z zakresu business administration w kontekście globalnym i łączy je z naukami politycznymi, stosunkami międzynarodowymi, socjologią i nauką o zarządzaniu.
W ramach kierunku Bachelor in Business Administration można wybrać specjalność z obszaru biznesu międzynarodowego – International Business and Management (IBM), lub obszaru ekonomii globalnej – Global Economics (GE). W pierwszym roku student jest wprowadzany do przedmiotów z obu obszarów (kursy wprowadzające), a od drugiego roku, mając wystarczająco dużo doświadczenia, wybiera specjalność, która najlepiej odpowiada jego zainteresowaniom i planom zawodowym. Obie specjalności mają wspólne zagadnienia, takie jak różnorodność kulturowa, zrównoważony rozwój w ekonomii i biznesie, metody jakościowe czy międzynarodowe stosunki gospodarcze. Wybranie jednej ze ścieżek oznacza zdobycie dodatkowej specjalizacji, która umożliwia poszerzenie możliwości zawodowych: można rozwijać swoją karierę w świecie biznesu (specjalność IBM) lub międzynarodowej ekonomii i polityki (specjalność GE), zarówno w organizacjach międzynarodowych, firmach konsultingowych, w tym międzynarodowych i małych i średnich przedsiębiorstwach.
Możliwości rozwoju kariery zawodowej
Kierunek BBA przede wszystkim pozwala na poszerzenie lub pogłębienie wiedzy ekonomicznej i biznesowej, a także na kontynuowanie nauki na studiach magisterskich bądź podyplomowych.
Program BBA rozwija umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery jako:
- wysoko wykwalifikowani specjaliści w różnych typach organizacji (różne przedsiębiorstwa, organizacje non-profit, jednostki administracji publicznej, samorząd lokalny, regionalny lub krajowy) – głównie specjalność GE,
- kierownicy działów operacyjnych, finansowych, analitycznych w korporacjach międzynarodowych lub małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP) działających w skali krajowej i międzynarodowej – głównie specjalność IBM,
- biznesmeni, prowadzących własne firmy na rynku krajowym i międzynarodowym – obie specjalności.
Studia prowadzone w języku angielskim.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Ekonomia
Studia na kierunku ekonomia gwarantują uzyskanie rzetelnej wiedzy, praktycznych umiejętności i szerokiego zakresu kompetencji społecznych.
Na kierunku oferowanych jest pięć specjalności: ekonomia globalna i menedżerska, strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji, Public Relations i strategie komunikowania, strategie HR i rynek pracy, zielona gospodarka i zrównoważona konsumpcja.
Wysokie kwalifikacje absolwentów ekonomii od wielu lat są doceniane przez pracodawców. Absolwent ma szerokie możliwości zatrudnienia w sektorze prywatnym (przedsiębiorstwach) oraz organach administracji samorządowej i rządowej, instytucjach UE. Jest również przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Absolwenci ekonomii są zatrudniani jako:
- menedżerowie,
- analitycy ekonomiczni,
- doradzcy ekonomiczni,
- specjaliści w działach ekonomicznych,
- specjaliści ds. obsługi środków z UE, analiz rynkowych, personalnych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Finance
Finance to elitarny i interdyscyplinarny kierunek, pozwalający na zdobycie ogólnej wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania oraz specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej finansów.
Absolwenci kierunku uzyskują umiejętność rozumienia mechanizmów rządzących współczesną gospodarką, wykorzystywania narzędzi analitycznych, zarządzania finansami w skali mikro i makroekonomicznej oraz rozwiązywania problemów praktycznych związanych z zatrudnieniem w sektorze finansowym. Nabywają także wysokie językowe kompetencje w zakresie nauk o finansach.
Kierunek posiada akredytację CFA Institute.
Studia prowadzone są w języku angielskim.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje
Finanse, audyt, inwestycje to nowoczesny i unikatowy kierunek studiów, przygotowany dla studentów zainteresowanych zagadnieniami analizy finansowej, bankowości komercyjnej i centralnej, systemów pieniężnych i kursowych, ubezpieczeń, funduszów inwestycyjnych, pośrednictwa finansowego, podatków i finansów publicznych, rachunkowości, audytu, kontroli finansowej, instrumentów, rynków i inwestycji finansowych, a także planowaniem i zarządzaniem finansami osobistymi. Zagadnienia te przedstawione są zarówno od strony teoretycznej, uwzględniającej badania z zakresu ekonomii i finansów, jak od strony praktycznej, zapewnianej przez pracowników instytucji finansowych oraz inwestorów.
Na kierunku oferowane są cztery specjalności: bankowość i pośrednictwo finansowe; finanse, audyt, podatki; kontrola finansowa i rachunkowość, ubezpieczenia i zarządzanie ryzykiem.
Absolwenci kierunku są pracownikami:
- instytucji finansowych (banków, zakładów ubezpieczeń, funduszów inwestycyjnych i in.),
- uczestnikami rynków finansowych, brokerami, audytorami, biegłymi rewidentami,
- pracownikami działów finansowych przedsiębiorstw,
- doradcami podatkowymi, finansowymi, analitykami rynku finansowego.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Gospodarka turystyczna
Na kierunku gospodarka turystyczna dominuje przedsiębiorcze podejście do turystyki. Kompetencje biznesowe, orientacja innowacyjna oraz perspektywa międzynarodowa są kluczowymi czynnikami kształcenia na kierunku.
Program studiów uwzględnia zmiany zachodzące w światowej turystyce na skutek rozwoju nowych technologii i form komunikacji, gospodarki współdzielenia i ekosystemów start-upowych oraz zrównoważonej produkcji i konsumpcji.
Po ukończeniu studiów absolwenci są przygotowani do prowadzenia własnej firmy turystycznej, a także pracy na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich średniego szczebla w przedsiębiorstwach turystycznych.
W szczególności są to studia dla przyszłych pracowników i menedżerów niezależnych i sieciowych obiektów noclegowych, pracowników międzynarodowych i krajowych firm touroperatorskich, agencji turystycznych i internetowych biur podroży, lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych, organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych, zarządzających obiektami turystycznymi, rozrywkowymi, rekreacyjnymi i gastronomicznymi.
Wyróżniki kierunku:
- przedsiębiorcze ukierunkowanie przedmiotów odpowiadające potrzebom nowoczesnego biznesu turystycznego,
- ukierunkowanie na nowoczesne formy działalności turystycznej,
- podkreślenie roli rozwoju zrównoważonego w turystyce.
Więcej o kierunku dowiesz się na stronie.
Kierunek: Informatyka i ekonometria
Studia pierwszego stopnia na kierunku informatyka i ekonometria łączą kształcenie w zakresie ekonomii, finansów i biznesu z kompetencjami z obszaru nowoczesnych technologii i informatyki.
Na studiach pierwszego stopnia studenci uczą się analizy danych, modelowania, prognozowania i zarządzania ryzykiem. Na studiach pierwszego stopnia studenci poznają także kluczowe problematyki z zakresu mikro i makroekonomii, rachunkowości i finansów. Poznają zasady programowania i obsługi systemów informatycznych oraz będą pracować z bazami danych i poznają zagadnienia z zakresu Big data.
Studenci profilują swoją ścieżkę studiów wybierając jedną z czterech specjalności: analityka gospodarcza, elektroniczny biznes, informatyka w gospodarce i administracji, inżynieria finansowa oraz szereg przedmiotów do wyboru.
Absolwent kierunku informatyka i ekonometria po studiach pierwszego stopnia może rozpocząć pracę jako:
- analityk procesów gospodarczych znajdujący zatrudnienie wszędzie tam, gdzie podejmowanie decyzji ekonomicznych trzeba poprzedzić wnikliwymi analizami ilościowymi z wykorzystaniem technologii informatycznych;
- menedżer–informatyk, który będzie zdolny do twórczego i efektywnego funkcjonowania w gospodarce 4.0 na skalę międzynarodową;
- specjalista z zakresu rozwiązań informatycznych, odnajdujący się jako lider zespołów projektowych, broker informacyjny, projektant rozwiązań informatycznych dla biznesu, projektant serwisów internetowych i usług sieciowych, specjalista ds. audytu informatycznego;
- specjalista analityk wykorzystujący w pracy wiedzę i umiejętności związane z modelowaniem i prognozowaniem wielkości ekonomicznych i finansowych oraz wyceną instrumentów finansowych (quant).
Absolwent kierunku może kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia lub studiach podyplomowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Jakość i rozwój produktu (studia inżynierskie)
Stacjonarne studia inżynierskie na kierunku jakość i rozwój produktu stanowią unikatową ofertę kształcenia, która łączy kompetencje specjalisty z zakresu kształtowania i oceny jakości produktów, marketingu produktu oraz zarządzania jakością.
Program studiów obejmuje między innymi przedmioty z zakresu kształtowania jakości produktów żywnościowych i nieżywnościowych, marketingu produktu, systemowego zarządzania jakością oraz oceny wpływu na środowisko, kładąc przy tym duży nacisk na rozwój kompetencji inżynierskich i zdobywanie wiedzy w praktyce, dzięki licznym zajęciom konwersatoryjnym, projektowym oraz laboratoryjnym. Program obejmuje także praktyki zawodowe, które pozwalają samodzielnie i kreatywnie wykorzystywać zdobytą wiedzę w warunkach rynku pracy. Ważnym celem praktyk jest także gromadzenie wiedzy i materiałów przydatnych przy realizacji pracy dyplomowej oraz budowane doświadczenia zawodowego.
W toku studiów studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie identyfikowania potrzeb i oczekiwań uczestników rynku, kształtowania i oceny jakości produktów, analizy cyklu życia produktów i procesów technologicznych związanych z ich wytwarzaniem uwzględniając przy tym rachunek kosztów produkcji i wprowadzania na rynek, a także systemowe podejście do zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem produktów.
Na kierunku oferowane są cztery specjalności: kształtowanie jakości produktów przemysłowych; kształtowanie jakości produktów spożywczych; menedżer produktu; zarządzanie jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Kierunek prawno-ekonomiczny
Studia na kierunku prawno-ekonomicznym są prowadzone wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Innowacyjny program studiów nowatorsko łączy zagadnienia z obszaru prawa i ekonomii. Takie połączenie skutkuje wykształceniem specjalistycznych kompetencji zawodowych, atrakcyjnych i przydatnych na rynku pracy.
Absolwenci posiadają zaawansowaną wiedzę teoretyczną o zasadach funkcjonowania rynku w układzie prawno-ekonomicznym i uzyskują kompetencje zawodowe do pracy na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich sektora publicznego i prywatnego w organizacjach i instytucjach krajowych i zagranicznych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Logistyka
Kierunek logistyka obejmuje zagadnienia związane z:
- projektowaniem i zarządzaniem procesami logistycznymi,
- zdobywaniem umiejętności przeprowadzania analiz ekonomicznych,
- posługiwaniem się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie logistyczne.
Kierunek logistyka oferuje zajęcia teoretyczno-praktyczne, a także terenowe. Studiowanie tego kierunku pozwoli na zdobycie umiejętności posługiwania się wiodącymi programami informatycznymi jak Goldrath czy Flexsim. Duży nacisk położono na zarządzanie logistyką produkcji i zaopatrzenia jako odpowiedzi na wciąż rozwijającą się koncepcję gospodarki 4.0. Kierunek oferuje również szeroki wachlarz przedmiotów do wyboru, co pozwala na obranie ścieżki studiów ukierunkowaną na transport, spedycję i logistykę lub zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie.
Absolwent logistyki może podjąć pracę w:
- działach logistycznych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych,
- przedsiębiorstwach z branży Transport, Spedycja, Logistyka,
- firmach konsultingowych w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw.
Kierunek logistyka zaprojektowano w oparciu o współczesne trendy na rynku usług logistycznych. Wykorzystano światowe badania, w których poruszana jest problematyka globalnych łańcuchów dostaw, łańcuchów zwinnych, elastycznych, zielonych, odchudzonych, wrażliwych i sprężystych.
Więcej o kierunku dowiesz się na stronie.
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze odpowiada współczesnym potrzebom gospodarki światowej i krajowej. Kształcimy menedżerów gotowych do prowadzenia międzynarodowej działalności gospodarczej w duchu zrównoważonego rozwoju i z uwzględnieniem transformacji cyfrowej oraz specjalistów organizacji i instytucji krajowych i międzynarodowych. Zapewniamy rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach projektowych i wykładom praktyków biznesu.
Wyróżniki:
- wiedza menedżerska uwzględniająca podwójną transformację: klimatyczną i cyfrową,
- rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach i wykładom z praktykami biznesu,
- nieobowiązkowe praktyki i staże w przedsiębiorstwach,
- zajęcia we współpracy z Harvard Business School.
Na kierunku oferowane są dwie specjalności: biznes międzynarodowy i zrównoważona gospodarka światowa.
Profil absolwenta:
- menedżerowie,
- konsultanci,
- specjaliści prowadzący międzynarodową działalność gospodarczą,
- specjaliści i kadra zarządzająca w administracji publicznej i organizacjach międzynarodowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Polityka społeczna
Polityka społeczna to kierunek dający wiedzę i umiejętności z zakresu diagnozowania, zapobiegania i rozwiązywania problemów społecznych. Studia na tym kierunku pozwalają na zdobycie wysokich kompetencji niezbędnych do wykonywania ról i zadań zawodowych z zakresu polityki społecznej. Wyróżnikiem polityki społecznej jest uzyskanie przez absolwentów rzetelnej, szerokiej wiedzy z kilku dyscyplin oraz możliwość rozwoju kompetencji społecznych cenionych na rynku pracy.
Na kierunku oferowane są dwie specjalności: finanse i zarządzanie usługami społecznymi i komunikacja społeczna.
Absolwenci znajdują zatrudnienie w instytucjach rządowych i samorządowych, w przedsiębiorstwach usług społecznych zarówno publicznych, jak i prywatnych, podmiotach ekonomii społecznej, agendach public relations oraz CSR.
Absolwenci są także przygotowani do pracy na stanowiskach:
- specjalisty ds. kształtowania polityki informacyjnej i strategii komunikowania przedsiębiorstw, urzędów i instytucji społecznych,
- rzecznika prasowego,
- negocjatora w konfliktach społecznych,
- specjalisty ds. społecznej odpowiedzialności biznesu i public relations.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu
Rachunkowość i finanse biznesu to kierunek studiów nastawiony na perspektywę mikroekonomiczną – patrzymy na świat przede wszystkim z punktu widzenia jednostek gospodarczych. Studia na tym kierunku umożliwiają studentom nabycie wiedzy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, rachunkowości finansowej, podatkowej oraz zarządczej, obszaru płynności i wiarygodności finansowej, inwestycji kapitałowych, narzędzi informatycznych wykorzystywanych w rachunkowości i finansach, a także opodatkowania przedsiębiorstw. Tym samym kreowane są umiejętności ewidencji zdarzeń gospodarczych, przeprowadzania analiz działalności gospodarczej, oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych, a także podejmowania optymalnych decyzji finansowych. Studenci mają także możliwość zapoznania się z finansami i rachunkowością w ujęciu międzynarodowym poprzez realizację programów akredytowanych przez międzynarodowe organizacje.
Na kierunku oferowane są trzy specjalności: finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa, rachunkowość w środowisku informatycznym.
Absolwent studiów pierwszego stopnia jest przygotowany do podjęcia pracy na stanowiskach pomocniczych zarówno w typowych przedsiębiorstwach, jak i firmach usługowych, biurach rachunkowych, firmach konsultingowych oraz instytucjach finansowych.
Więcej o kierunku dowiesz się na stronie.
Kierunek: Zarządzanie
Wybierając studia na kierunku zarządzanie, który ma charakter biznesowy, student będzie miał możliwość poznania zasad funkcjonowania i zarządzania współczesnymi organizacjami w zakresie kilku specjalności: Handel i marketing, Komunikacja w biznesie, Konsulting gospodarczy, Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, Zarządzanie przedsiębiorstwami oraz Zarządzanie projektami.
Kierunek zarządzanie łączy naukę i praktykę, pokazując zastosowanie teorii w praktyce biznesowej i odpowiada na potrzeby rynku pracy kształcąc profesjonalistów – specjalistów danych specjalności o wysokich kompetencjach, kreatywnych i otwartych na współdziałanie.
Studenci kończąc kierunek zarządzanie dysponują umiejętnościami praktycznego wykorzystania narzędzi, metod i technik menedżerskich, a także analizy i diagnozy procesów zachodzących w organizacji i jej otoczeniu.
Studia na tym kierunku rozwijają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy zawodowej na stanowiskach specjalistycznych oraz kierowniczych, doradców w przedsiębiorstwach, instytucjach non-profit czy w administracji samorządowej i rządowej, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Stanowiska pracy dla absolwentów kierunku zarządzanie:
- project manager,
- project developer,
- specjalista ds. marketingu w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych,
- analityk ds. mediów,
- pośrednik na rynku nieruchomości,
- specjalista ds. zarządzania majątkiem trwałym i inwestycjami,
- przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą,
- HR business partner.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie)
Zarządzanie i inżynieria produkcji to jeden z dwóch kierunków inżynierskich w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Program studiów prezentuje ofertę kształcenia odpowiadającą zmieniającym się potrzebom rynku, a interdyscyplinarność kierunku pozwala na zdobycie zarówno kompetencji inżynierskich jak i umiejętności menedżerskich.
Nabywane w trakcie studiów kompetencje inżynierskie pozwalają m.in. na projektowanie i efektywne zarządzanie procesami produkcyjnymi, tworzenie nowoczesnych rozwiązań, czy też prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Program studiów uwzględnia również przedmioty z zakresu zarządzania i finansów przygotowując do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Praktyczny charakter studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji zapewniają zajęcia w formie ćwiczeń i laboratoriów. Studenci uczą się planowania i przeprowadzania badań, interpretacji wyników i projektowania innowacji w obszarze produktowym i procesowym. W ramach programu studiów wykorzystują zasady organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem, prowadzenia badan marketingowych do realizacji własnych projektów naukowych.
Dodatkowo w toku studiów studenci wybierają przedmioty kierunkowe i techniczne dopasowane do swoich zainteresowań. Zdobytą wiedzę i umiejętności sprawdzają i pogłębiają podczas praktyk studenckich, które są realizowane na ostatnim semestrze studiów. W programie studiów nie zabrakło również możliwości nauki języków obcych oraz specjalistycznego słownictwa stosowanego w międzynarodowej komunikacji.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Analityka danych ekonomicznych
Kierunek analityka danych ekonomicznych kładzie nacisk na rozwój kompetencji analitycznych (w odniesieniu do danych ilościowych i jakościowych), ich wykorzystanie do oceny polityk publicznych i przedsięwzięć biznesowych oraz na kształcenie umiejętności komunikowania wyników analiz.
Treści kształcenia na kierunku można przyporządkować do pięciu bloków tematycznych:
- blok badawczy – metody ilościowe (przykładowe przedmioty: statystyka stosowana, analiza danych z R, badania ankietowe),
- blok badawczy – metody jakościowe (badania fokusowe i wywiady pogłębione, studium przypadku i analiza dokumentów),
- blok ewaluacji (quantitative evaluation methods),
- blok polityk publicznych/wyzwań XXI wieku (problemy krajów rozwijających się, międzynarodowe stosunki gospodarcze),
- blok komunikacyjny (wystąpienia publiczne, techniki prezentacji i wizualizacji danych).
Rozwijane w ramach kierunku kompetencje przydatne są we wszystkich zawodach, w których niezbędne są umiejętności analitycznego myślenia i stosowania metod badawczych – w marketingu, konsultingu, analizie biznesowej i doradztwie gospodarczym, publicystyce ekonomicznej. Dla akademicko zorientowanej części studentów kierunek ma być przygotowaniem do podjęcia studiów w Szkole Doktorskiej.
Przykładowe stanowiska pracy związane z kierunkiem to:
- analityk biznesowy,
- analityk mediów,
- specjalista ds. baz danych,
- specjalista ds. prezentacji wizualnej,
- konsultant Big Data,
- specjalista ds. badań rynkowych,
- pracownik naukowy, publicysta.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kontakt i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z kierunkiem znajdziesz na stronie.
Kierunek: Ekonomia
Studia drugiego stopnia na kierunku ekonomia oferują pogłębienie wiedzy z zakresu ekonomii i finansów oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Program jest tak skonstruowany, aby spełniał oczekiwania studentów co do praktycznego wymiaru realizowanych treści.
Absolwent kierunku uzyskuje nowoczesną wiedzę z zakresu ekonomii i analizy danych i potrafi ją zastosować w praktyce gospodarczej. Jest to osoba rozumiejąca przyczyny zmian zachodzących w otoczeniu w poszczególnych podmiotów ekonomicznych i potrafiąca przewidywać ich konsekwencje.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku ekonomia jest profesjonalnie przygotowany do budowy scenariuszy zmian sytuacji ekonomicznej oraz analizy uwarunkowań i ograniczeń wpływających na możliwość dokonywania właściwych wyborów na różnych szczeblach decyzyjnych, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Wykazuje także zdolność do współpracy w zespołach oraz pogłębiania wiedzy, a także działania zgodnie ze standardami etyki biznesu.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje
Finanse, audyt, inwestycje jest nowoczesnym i unikalnym kierunkiem studiów, przygotowanym dla studentów zainteresowanych specjalistyczną wiedzą oraz zgłębieniem tajników: analizy finansowej, bankowości komercyjnej i centralnej, systemów walutowych, ubezpieczeń, instytucji należących do sektora pośrednictwa finansowego, podatków i finansów publicznych, rachunkowości, audytu, kontroli finansowej, rynków, inwestycji i instrumentów finansowych oraz planowaniem i zarządzaniem finansami osobistymi i finansami gospodarstwa domowego. Zagadnienia te rozpatrywane są zarówno od strony teoretycznej, uwzględniającej najnowsze prace i wyniki badań z zakresu ekonomii i finansów, jak i od strony praktycznej, zapewnianej przez specjalistów z instytucji finansowych oraz doświadczonych inwestorów.
Na kierunku oferowane są cztery specjalności: bankowość i ubezpieczenia; finanse, audyt, podatki; inwestycje finansowe; kontrola finansowa i rachunkowość.
Absolwenci kierunku to pracownicy instytucji finansowych (banków, zakładów ubezpieczeń funduszów inwestycyjnych i in.), aktywni uczestnicy rynków finansowych, maklerzy, biegli rewidenci, pracownicy działów finansowych spółek, doradcy podatkowi i finansowi czy analitycy rynków finansowych. Mogą oni także znaleźć zatrudnienie w jednostkach sektora finansów publicznych oraz instytucjach systemowych sektora bankowego i finansowego (KNF, KIR, BFG, NBP).
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Informatyka i ekonometria
Studia drugiego stopnia na kierunku informatyka i ekonometria łączą kształcenie w zakresie ekonomii, finansów i biznesu z kompetencjami z obszaru nowoczesnych technologii i informatyki.
Na studiach drugiego stopnia studenci pogłębiają wiedzę w obszarze ekonomii, finansów i technologii informatycznych. Doskonalą umiejętności analizy danych (też Big data), modelowania i prognozowania, programowania i obsługi systemów informatycznych oraz pakietów statystycznych. Zgłębiają tajniki inwestowania i zarządzania ryzykiem. Poznają zaawansowane technologie baz danych, problematykę sztucznej inteligencji, w tym uczenie maszynowe oraz ogólnie rozumianą Data science.
Studenci profilują swoją ścieżkę studiów wybierając jedną z trzech specjalności: analityka gospodarcza, informatyka w gospodarce i administracji, inżynieria finansowa oraz szereg przedmiotów do wyboru.
Absolwent kierunku po studiach drugiego stopnia może pracować jako:
- analityk procesów gospodarczych znajdujący zatrudnienie wszędzie tam, gdzie podejmowanie decyzji ekonomicznych trzeba poprzedzić wnikliwymi analizami ilościowymi z wykorzystaniem technologii informatycznych;
- menedżer–informatyk, który będzie zdolny do twórczego i efektywnego funkcjonowania w gospodarce 4.0 na skalę międzynarodową;
- specjalista z zakresu rozwiązań informatycznych, odnajdujący się jako lider zespołów projektowych, broker informacyjny, projektant rozwiązań informatycznych dla biznesu, projektant serwisów internetowych i usług sieciowych, specjalista ds. audytu informatycznego;
- specjalista analityk wykorzystujący w pracy wiedzę i umiejętności związane z modelowaniem i prognozowaniem wielkości ekonomicznych i finansowych oraz wyceną instrumentów finansowych (quant).
Absolwent kierunku może kontynuować kształcenie w Szkole Doktorskiej lub studiach podyplomowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Innovation Management
Innovation Management is an area within the discipline of management, which has been developing very dynamically over the years. Issues of economic innovation have become an integral part of business activity and are expressed not only by the search for innovative products, new business models, but also by the steadily growing R&D budgets.
If You are looking for the answers to the questions like:
- What do users think about Your web site?
- What Internet tools are best for Your company development?
- How to monitor Your Internet strategy?
- How to effectively arrange commercial space in Your store?
- How to introduce new products based on Internet technologies?
Look no more! You will find them right here!
Choose Innovation Management and take advantage of opportunities we have created especially for You. Participate in courses that will be carried out in specially designed for the programme laboratories such as ConsumerLab and ShopLab based on neuromarketing equipment like EEG, eye-tracker and many more. Have access to the latest technology and software.
Be innovative – do not hesitate, join us today and have tommorrow at Your fingertips!
Find work as: E-commerce and e-marketing manager, Social media coordinator or Digital marketing manager, R&D manager or R&D Department employee, Project manager or Business development manager, Product or Brand manager, Data analytics manager,
Or…simply… START YOUR OWN BUSINESS.
You can read more on the website.
Kierunek: Jakość i rozwój produktu
Stacjonarne studia magisterskie (czterosemestralne) na kierunku jakość i rozwój produktu umożliwiają nabycie kompetencji z zakresu projektowania innowacyjnych produktów, kształtowania i oceny ich jakości oraz zarządzania nimi we wszystkich fazach cyklu życia.
W programie studiów znajdują się przedmioty, na których przekazywane są praktyczne treści dotyczące między innymi: projektowania i zarzadzania zrównoważonymi produktami (w tym innowacjami), instrumentalnych metod oceny produktów, zarządzania jakością w usługach, prowadzenia badań marketingowych, wykonywania analiz LCA, projektowania i realizacji działań związanych zapewnieniem bezpieczeństwa i jakości produktów czy zarządzaniem przedsiębiorstwem. Ponadto studenci w toku studiów nabywają wiedzę na temat zachowań konsumentów, komunikacji w biznesie, kształtowania, doskonalenia i zarządzania procesami produkcyjnymi zgodnie z założeniami zrównoważonej produkcji. Studenci mają możliwość kształtowania swojej ścieżki programowej wybierając dostosowane do swoich preferencji i zainteresowań przedmioty z puli wykładów do wyboru.
W ramach programu studiów studenci mają do wyboru specjalność: Design i komercjalizacja produktu oraz Menedżer produktów kosmetycznych. Ta druga skierowana jest przede wszystkim do osób chcących rozwinąć swoje kompetencje w zakresie projektowania produktów kosmetycznych i zarządzania nimi, jak i prowadzenia działalności gospodarczej na rynku kosmetycznym.
Więcej przeczytasz na stronie.
Kierunek: Kierunek prawno-ekonomiczny
Rekrutacja na studia drugiego stopnia na kierunku prawno-ekonomicznym jest prowadzona wyłącznie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Studia drugiego stopnia na kierunku prawno-ekonomicznym są prowadzone wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na kierunku realizowany jest unikatowy program kształcenia w zakresie prawa i ekonomii.
Absolwenci uzyskują teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą prawnych i ekonomicznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej i funkcjonowania organizacji i instytucji. W toku studiów przekazywana jest wiedza na temat aktualnych rozwiązań prawnych, jak i narzędzi biznesowych, które umożliwiają określnie skutecznych strategii rozwoju podmiotów rynkowych. Studia na kierunku prawno-ekonomicznym są adresowane do tych absolwentów studiów w zakresie ekonomii, zarządzania, finansów, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę o zagadnienia prawnych uwarunkowań działalności gospodarczej.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Marketing
Kierunek marketing jest idealny dla osób: ambitnych, przedsiębiorczych, kreatywnych, pozytywnie nastawionych, otwartych na kontakty z innymi ludźmi, ciekawych nowych doświadczeń, pragnących zmieniać świat na lepszy.
Studia na kierunku marketing przygotowują do pracy na stanowisku menedżera, odpowiedzialnego za działalność marketingową w wymiarze strategicznym, a także związaną z tym sprzedaż dóbr lub usług. Absolwenci tego kierunku nabędą wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające im na samodzielne podejmowanie decyzji w zmiennym otoczeniu rynkowym, z wykorzystaniem nowych technologii oraz mediów cyfrowych. Nauczą się tworzyć strategie oparte na nowoczesnych modelach biznesowych z wykorzystaniem marketingu cyfrowego. Opanują umiejętność rozpoznawania trendów rynkowych i wyszukiwania szans dla dalszego rozwoju organizacji, zarówno tych komercyjnych jak i niekomercyjnych.
Najważniejsze wyróżniki absolwenta kierunku marketing:
- kompetencje cyfrowe – jako specjalista ds. digital marketingu nauczysz się wykorzystywać media cyfrowe w tworzeniu kampanii marketingowych;
- umiejętności analityczne – jako menedżer będziesz biegle posługiwać się nowoczesnymi metodami pozyskiwania oraz przetwarzania informacji rynkowych, pozwalających na podejmowanie trafnych decyzji;
- umiejętności strategiczne – nauczysz się tworzyć i realizować skuteczne strategie marketingowe, tworzyć wartość dla klienta, zarządzać doświadczeniem klienta (UX), dowiesz się jak zostać liderem i zarządzać zespołami pracowników.
Stanowiska praca dla absolwentów kierunku marketing:
- Menedżer ds. marketingu,
- Menedżer ds. sprzedaży,
- Samodzielny pracownik agencji reklamowej,
- Product Manager,
- Key Account Manager,
- Specjalista ds. digital marketingu.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Kierunek międzynarodowe stosunki godspodarcze odpowiada współczesnym potrzebom gospodarki światowej i krajowej. Kształcimy menedżerów gotowych do prowadzenia międzynarodowej działalności gospodarczej w duchu zrównoważonego rozwoju i z uwzględnieniem transformacji cyfrowej oraz specjalistów organizacji i instytucji krajowych i międzynarodowych. Zapewniamy rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach projektowych i wykładom praktyków biznesu.
Wyróżniki:
- wiedza menedżerska uwzględniająca podwójną transformację: klimatyczną i cyfrową,
- rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach i wykładom z praktykami biznesu,
- nieobowiązkowe praktyki i staże w przedsiębiorstwach,
- zajęcia we współpracy z Harvard Business School.
Na kierunku oferowane są cztery specjalności: International Business, logistyka międzynarodowa, zarządzanie i finanse międzynarodowe, przedsiębiorstwo i dyplomacja gospodarcza w Europie.
Profil absolwenta:
- menedżerowie,
- konsultanci,
- specjaliści prowadzący międzynarodową działalność gospodarczą,
- specjaliści i kadra zarządzająca w administracji publicznej i organizacjach międzynarodowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Nadzór i kontrola
Nadzór i kontrola to kierunek o profilu praktycznym, przygotowujący do pracy w audycie, controlingu finansowym i rachunkowości zarządczej. Studenci poznają zagadnienia z zakresu rachunkowości i audytu, szczególnie istotne z punktu widzenia problemów i trendów rysujących się we współczesnej gospodarce. Program studiów skonsultowano z praktykami biznesu, zatrudnionymi na funkcjach kierowniczych w firmie Ernst&Young, oraz praktykami pracującymi jako wykładowcy UEP. Przygotowując kierunek wykorzystano doświadczenia partnera – renomowanej międzynarodowej firmy audytorskiej, jak i doświadczenia zebrane ze współpracy i analizy akredytacji CFA Institute.
Absolwent będzie posiadał wiedzę zawodową z dziedziny ekonomii i finansów oraz dobrze rozwinięte umiejętności posługiwania się nowoczesnymi metodami nadzoru, kontroli i audytu.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Product & Process Management
Anglojęzyczne studia magisterskie na kierunku Product & Process Management (PPM) zapewniają absolwentom kompetencje zawodowe i specjalistyczną wiedzę na temat nowoczesnego zarządzania produktami i procesami, ich aspektami ekonomicznych i technologicznych zarówno w lokalnych, jak i międzynarodowych organizacjach.
Interdyscyplinarny charakter studiów umożliwia studentom nabycie multidyscyplinarnych kwalifikacji. Połączenie umiejętności menedżerskich z wiedzą i kompetencjami technicznymi sprawia, że absolwenci PPM potrafią projektować nowe i rozwijać istniejące procesy i produkty, prowadzić działania marketingowe i biznesowe czy też planować prace badawczo-rozwojowe. Absolwenci studiów magisterskich mogą pracować w międzynarodowej grupie, zarządzać zespołami współpracowników, działać i myśleć w sposób kreatywny i przedsiębiorczy.
Zajęcia w toku studiów magisterskich na kierunku Product & Process Management prowadzone są przez kadrę naukowo-dydaktyczną oraz praktyków biznesu. Ujęte w programie studiów wykłady poparte są praktycznymi zajęciami projektowymi i laboratoryjnymi. W ramach programu studenci dobierają zajęcia według swoich preferencji i zainteresowań, które dotyczą projektowania i komercjalizacji produktów, systemowego zarządzania jakością lub innowacyjnych rozwiązań w procesach produkcyjnych zgodnych z założeniami zrównoważonej gospodarki.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Przemysł 4.0
Przemysł 4.0 to kierunek obejmujący zagadnienia związane z szeroko rozumianymi nowymi technologiami w ostatnim czasie wprowadzanymi do praktyki biznesowej pod hasłem nowej gospodarki. Zagadnienia te dotyczą praktycznie wszystkich firm, ale szczególnego znaczenia nabierają w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, które w pierwszej kolejności decydują się na wprowadzenie zmian technologicznych i organizacyjnych wynikających z postępu. Firmy takie nie mają wystarczającego zaplecza naukowo-badawczego, które byłoby odpowiedzialne najpierw za przetestowanie, a potem wdrożenie technologii.
Z tego względu kierunek przemysł 4.0, którego absolwenci będą nie tylko zaznajomieni z możliwościami nowoczesnych technologii, ale także otwarci na nowe rozwiązania i gotowi do poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, jest szczególnie interesujący dla rynku pracy w naszym kraju. Potencjalnym miejscem pracy dla tych absolwentów są nie tylko same firmy, ale także jednostki i instytucje wskazujące kierunki rozwoju i uświadamiające potrzeby zmian, zarówno prywatne, jak i działające w ramach administracji państwowej (np. fundusze badawczo-rozwojowe).
Studenci studiów drugiego stopnia uzyskują interdyscyplinarną wiedzę dotyczącą szeroko rozumianego zastosowania nowoczesnych technologii i metod biznesowych w gospodarce, w szczególności w zakresie:
- programowania w zakresie podstawowym i zaawansowanym
- konstruowania rozwiązań sprzętowych i niskopoziomowych systemów sterowania,
- analizy danych z wykorzystaniem uczenia maszynowego i sieci neuronowych,
- zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony prywatności,
- interfejsów naturalnych kontaktu człowiek-maszyna, w tym podstaw przetwarzania języka naturalnego,
- wprowadzania nowatorskich form zarządzania przedsiębiorstwem i modeli biznesowych związanych z wprowadzaniem do praktyki nowych technologii,
- w zakresie nowoczesnych form i narzędzi marketingu,
- projektowania multimediów, ze szczególnym uwzględnieniem systemów wirtualnej rzeczywistości.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Quantitative Finance
Quantitative Finance (finanse ilościowe) to dziedzina nowoczesnych finansów zajmująca się zastosowaniem metod ilościowych do analiz związanych z inwestycjami finansowymi oraz prognozowaniem rynków finansowych. Program studiów obejmuje metody statystyczne i ilościowe używane w sektorze finansowym, które mogą być też zastosowane w innych dziedzinach gospodarki.
Absolwenci programu mogą znaleźć zatrudnienie w sektorze bankowym i finansowym. Nabyte podczas studiów umiejętności umożliwiają im również znalezienie zatrudnienia w charakterze analityków w innych dziedzinach gospodarki. Cztery główne filary programu to: zarządzanie ryzykiem, finanse przedsiębiorstw, wycena instrumentów finansowych oraz metody statystyczne.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu
Kierunek rachunkowość i finanse biznesu na studiach drugiego stopnia umożliwia studentom nabycie poszerzonej wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów w biznesie, w tym przede wszystkim z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, rachunkowości finansowej oraz zarządczej, obszaru płynności i wiarygodności finansowej, controllingu, inwestycji kapitałowych, restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw, strategii podatkowych oraz specyfiki funkcjonowania grup kapitałowych.
Studenci nabywają umiejętności oceny konsekwencji finansowych zdarzeń gospodarczych, przeprowadzania analiz działalności gospodarczej, oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych, rewizji sprawozdań finansowych, wyboru optymalnych kierunków inwestowania w aktywa rzeczowe oraz papiery wartościowe, a także podejmowania decyzji finansowych.
Studenci mają możliwość zapoznania się z finansami i rachunkowością w ujęciu międzynarodowym – studia na kierunku rachunkowość i finanse biznesu umożliwiają chętnym uzyskanie kompetencji uznawanych przez The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).
Na kierunku oferowane są trzy specjalności: finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa, rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA.
Absolwent studiów drugiego stopnia jest przygotowany do podjęcia pracy na samodzielnych stanowiskach zarówno w typowych przedsiębiorstwach, jak i firmach usługowych, takich jak np. biura rachunkowe, firmach doradczych, a także w instytucjach finansowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Transition, Innovation and Sustainability Environments
Rekrutacja na studia prowadzona przez Donau-Universität Krems (Austria).
Kierunek Transition, Innovation and Sustainability Environments (TISE) to unikatowy, transdyscyplinarny, innowacyjny i prestiżowy program akademicki skoncentrowany na systemach społecznych w transformacji. Jego ukończenie pozwoli na uzyskanie wspólnego dyplomu czterech uczelni, współprowadzących zajęcia: Donau-Universität Krems (Austria), Universidade Nova de Lisboa (Portugalia), University College Dublin (Irlandia) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Studenci poznają zasady działania i transformacji systemów społecznych, ich dynamikę oraz interakcje w zakresie nauki, technologii, etyki i ekonomii. Program wykorzystuje innowacyjne metody nauczania oraz szerokie instrumentarium, pozwalające analizować złożone problemy społeczno-gospodarcze oraz opracowywać wielowymiarowe strategie zrównoważonego rozwoju globalnej gospodarki.
Wyróżniki kierunku:
- anglojęzyczne studia na 4 europejskich uczelniach w 4 krajach, w każdym kraju realizowany jest jeden semestr studiów, zakończone wspólnym dyplomem,
- holistyczne i transdyscyplinarne podejście do analizy problemów społecznych i gospodarczych,
- duży nacisk na aplikacyjność zdobytej wiedzy, współpraca z praktyką gospodarczą, innowacyjne metody nauki i nauczania, ciekawe przedmioty dydaktyczne.
Zawody, które może wykonywać absolwent:
- Właściciel firmy
- Dyrektor generalny/ Kierownik operacyjny (różne działy w organizacji)
- Specjalista ds. organizacyjnych
- Analityk rynkowy
- Specjalista pracy socjalnej
- Doradca/konsultant
- Nauczyciel
- Badacz/naukowiec
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Zarządzanie
Główne cele kształcenia na kierunku zarządzanie to:
- przekazanie pogłębionej wiedzy studentom i ukształtowanie ich umiejętności w zakresie zarządzania różnymi obszarami działalności organizacji, jak i całą organizacją,
- zapoznanie studentów z kierunkami rozwoju koncepcji zarządzania, podkreślenie roli lidera oraz zespołowego podejścia do budowania i kształtowania nowoczesnych koncepcji zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem,
- przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu oceny sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa, a także z zakresu nowoczesnych technik kreowania wartości oraz metod wyceny przedsiębiorstwa,
- wskazanie zewnętrznych i wewnętrznych podstaw wyborów strategicznych w przedsiębiorstwie, przedstawienie praktycznego podejścia do formułowania opcji i wyboru opcji strategicznych,
- zapoznanie studentów ze znaczeniem strategii marketingowej w rozwoju przedsiębiorstwa,
- ukazanie podstawowych mechanizmów w obszarze gospodarowania nieruchomościami oraz poszczególnych zakresów tego gospodarowania,
- przekazanie studentom wiedzy z zakresu nowego zarządzania publicznego, ukazanie roli podmiotów publicznych i niepublicznych w kształtowaniu rozwoju.
Kształcenie na kierunku zarządzanie wiąże się z doskonaleniem kluczowych umiejętności i kompetencji menedżerskich, niezbędnych w procesie zarządzania i budowania wartości organizacji. Proces dydaktyczny nastawiony jest na nakierowanie przyszłego absolwenta, w związku z podejmowaną aktywnością zawodową, na:
- myślenie strategiczne,
- uczenie się przez całe życie,
- otwarte podejście do dzielenia się wiedzą i tworzenia do tego warunków.
Na kierunku oferowanych jest pięć specjalności: wycena nieruchomości, zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, zarządzanie projektami, zarządzanie przedsiębiorstwami, zarządzanie zasobami ludzkimi.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku zarządzanie będzie przygotowany do pracy na stanowiskach:
- specjalistycznych w systemie zarządzania (w szczególności analityka i projektanta systemów organizacji i zarządzania),
- menedżerów średniego i wyższego szczebla,
- doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności.
Absolwent będzie posiadał wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości oraz nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji, a także sposobów skutecznego i efektywnego rozwiązywania tych problemów. Absolwent zostanie wyposażony w umiejętności: krytycznej analizy, interpretacji i oceny zjawisk i procesów zarządzania w różnej skali, oceny wpływu otoczenia na te zjawiska (procesy) oraz przygotowania i podejmowania decyzji zarządczych, zwłaszcza strategicznych. Absolwent charakteryzować się będzie umiejętnościami organizowania pracy zespołowej i kierowania zespołami oraz skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania, a także identyfikacji własnych celów zawodowych, planowania ścieżki kariery i funkcjonowania na rynku pracy (krajowym i międzynarodowym).
Absolwent kierunku zarządzanie zostanie przygotowany do podejmowania wyzwań badawczych oraz podjęcia studiów w Szkole Doktorskiej, a także do doskonalenia umiejętności i kompetencji poprzez uczestnictwo w studiach podyplomowych i szkoleniach.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji
Stacjonarne studia magisterskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to studia umożliwiające nabycie kompetencji niezbędnych do projektowania i zarządzania procesami w organizacji oraz zarządzania jakością, uwzględniając także zasadami zrównoważonego rozwoju.
Program studiów kładzie duży nacisk na rozwijanie umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia oraz kształtowania postaw odpowiedzialnych społecznie. Zdobyte kompetencje pozwolą absolwentowi kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na realizację zadań natury technicznej i zadań o charakterze menadżerskim.
Program studiów obejmuje przedmioty z zakresu zarządzania, zarządzania jakością, inżynierii materiałowej, technologii żywności i żywienia oraz ekonomii i finansów. Oferowane studentom wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz praktyków z otoczenia gospodarczego Uniwersytetu.
Na kierunku oferowane są trzy specjalności: zarządzanie jakością produktów, zarządzanie i inżynieria produkcji kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej, zarządzanie i inżynieria produkcji żywności.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Ekonomia
Studia na kierunku ekonomia gwarantują uzyskanie rzetelnej wiedzy, praktycznych umiejętności i szerokiego zakresu kompetencji społecznych.
W ofercie są dwie specjalności: ekonomia globalna i menedżerska oraz strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji.
Wysokie kwalifikacje absolwentów ekonomii od wielu lat są doceniane prze pracodawców. Absolwent ma szerokie możliwości zatrudnienia w sektorze prywatnym (przedsiębiorstwach) oraz organach administracji samorządowej i rządowej, instytucjach UE. Jest również przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Absolwenci ekonomii są zatrudniani jako:
- menedżerowie,
- analitycy ekonomiczni,
- doradcy ekonomiczni,
- specjaliści w działach ekonomicznych,
- specjaliści ds. obsługi środków UE, analiz rynkowych, personalnych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje
Finanse, audyt, inwestycje to nowoczesny i unikalny kierunek studiów, przygotowany dla studentów zainteresowanych zagadnieniami analizy finansowej, bankowości komercyjnej i centralnej, systemów pieniężnych i kursowych, ubezpieczeń, funduszów inwestycyjnych, pośrednictwa finansowego, podatków i finansów publicznych, rachunkowości, audytu, kontroli finansowej, rynków, inwestycji i instrumentów finansowych oraz planowaniem i zarządzaniem finansami osobistymi. Zagadnienia te przedstawiane są zarówno od strony teoretycznej, uwzględniającej badania z zakresu ekonomii i finansów, jak i od strony praktycznej zapewnianej przez pracowników instytucji finansowych oraz inwestorów.
Na kierunku oferowane są cztery specjalności: bankowość i pośrednictwo finansowe; finanse, audyt, podatki; kontrola finansowa i rachunkowość; ubezpieczenia i zarządzanie ryzykiem.
Absolwenci kierunku to pracownicy instytucji finansowych (banków, zakładów ubezpieczeń funduszów inwestycyjnych i in.), uczestnicy rynków finansowych, maklerzy, biegli rewidenci, pracownicy działów finansowych spółek, doradcy podatkowi i finansowi czy analitycy rynków finansowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Informatyka i ekonometria
Studia pierwszego stopnia na kierunku informatyka i ekonometria łączą kształcenie w zakresie ekonomii, finansów i biznesu z kompetencjami z obszaru nowoczesnych technologii i informatyki.
Na studiach pierwszego stopnia studenci uczą się analizy danych, modelowania, prognozowania i zarządzania ryzykiem. Na studiach pierwszego stopnia studenci poznają także kluczowe problematyki z zakresu mikro i makroekonomii, rachunkowości i finansów. Poznają zasady programowania i obsługi systemów informatycznych. Pracują z bazami danych, poznają zagadnienia z zakresu Big data.
Absolwent kierunku informatyka i ekonometria po studiach pierwszego stopnia może rozpocząć pracę jako:
- analityk procesów gospodarczych znajdujący zatrudnienie wszędzie tam, gdzie podejmowanie decyzji ekonomicznych trzeba poprzedzić wnikliwymi analizami ilościowymi z wykorzystaniem technologii informatycznych;
- menedżer–informatyk, który będzie zdolny do twórczego i efektywnego funkcjonowania w gospodarce 4.0 na skalę międzynarodową;
- specjalista z zakresu rozwiązań informatycznych, odnajdujący się jako lider zespołów projektowych, broker informacyjny, projektant rozwiązań informatycznych dla biznesu, projektant serwisów internetowych i usług sieciowych, specjalista ds. audytu informatycznego;
- specjalista analityk wykorzystujący w pracy wiedzę i umiejętności związane z modelowaniem i prognozowaniem wielkości ekonomicznych i finansowych oraz wyceną instrumentów finansowych (quant).
Absolwent kierunku może kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia lub studiach podyplomowych.
Więcej o studiach przeczytasz na stronie.
Kierunek: Jakość i rozwój produktu
Niestacjonarne studia licencjackie na kierunku jakość i rozwój produktu umożliwiają nabycie kompetencji w obszarach niezbędnych do kształtowania i oceny jakości produktów oraz procesów związanych z ich cyklem życia zgodnie ze zdefiniowanymi wymaganiami rynkowymi oraz zasadami zrównoważonego rozwoju.
Program studiów obejmuje między innymi przedmioty z zakresu kształtowania jakości produktów, marketingu produktu, zarządzania jakością oraz oceną wpływu na środowisko. Studenci potrafią identyfikować potrzeby i preferencje uczestników rynku, wykorzystywać nowoczesne instrumenty komunikacji marketingowej w kształtowaniu relacji z otoczeniem, oceniać jakość i bezpieczeństwo produktów, analizować ich cykl życia oraz wpływ na środowisko, a także wykorzystują narzędzia związane z systemowym zarządzaniem jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem.
Zajęcia w formie wykładów, zajęć projektowych oraz laboratoriów prowadzone są przez doświadczonych wykładowców oraz praktyków gospodarczych. W trakcie zajęć studenci pracują indywidualnie lub w zespołach.
W ramach programu niestacjonarnych studiów licencjackich na kierunku jakość i rozwój produktu studenci wybierają przedmioty dopasowane do własnych preferencji i zainteresowań, w obszarach związanych z designem i komercjalizacją produktów, systemowym zarządzaniem jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami w procesach wytwórczych, spójnymi z założeniami zrównoważonej gospodarki oraz kształtowaniem i oceną jakości produktów.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Logistyka
Kierunek logistyka obejmuje zagadnienia związane z:
- projektowaniem i zarządzaniem procesami logistycznymi,
- zdobywaniem umiejętności przeprowadzania analiz ekonomicznych,
- posługiwaniem się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie logistyczne.
Kierunek logistyka oferuje zajęcia teoretyczno-praktyczne, a także terenowe. Studiowanie tego kierunku pozwoli na zdobycie umiejętności posługiwania się wiodącymi programami informatycznymi jak Goldrath czy Flexsim. Duży nacisk położono na zarządzanie logistyką produkcji i zaopatrzenia jako odpowiedzi na wciąż rozwijającą się koncepcję gospodarki 4.0. Kierunek oferuje również szeroki wachlarz przedmiotów do wyboru, co pozwala na obranie ścieżki studiów ukierunkowaną na transport, spedycję i logistykę lub zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie.
Absolwent kierunku logistyka może podjąć pracę w:
- działach logistycznych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych,
- przedsiębiorstwach z branży Transport, Spedycja, Logistyka,
- firmach konsultingowych w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw.
Kierunek logistyka zaprojektowano w oparciu o współczesne trendy na rynku usług logistycznych. Wykorzystano światowe badania, w których poruszana jest problematyka globalnych łańcuchów dostaw, łańcuchów zwinnych, elastycznych, zielonych, odchudzonych, wrażliwych i sprężystych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze odpowiada współczesnym potrzebom gospodarki światowej i krajowej. Kształcimy menedżerów gotowych do prowadzenia międzynarodowej działalności gospodarczej w duchu zrównoważonego rozwoju i z uwzględnieniem transformacji cyfrowej oraz specjalistów organizacji i instytucji krajowych i międzynarodowych. Zapewniamy rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach projektowych i wykładom praktyków biznesu.
Wyróżniki:
- wiedza menedżerska uwzględniająca podwójną transformację: klimatyczną i cyfrową,
- rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach i wykładom z praktykami biznesu,
- nieobowiązkowe praktyki i staże w przedsiębiorstwach,
- zajęcia we współpracy z Harvard Business School.
Na kierunku oferowane są dwie specjalności: biznes międzynarodowy, zrównoważona gospodarka światowa.
Profil absolwenta:
- menedżerowie,
- konsultanci,
- specjaliści prowadzący międzynarodową działalność gospodarczą,
- specjaliści i kadra zarządzająca w administracji publicznej i organizacjach międzynarodowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu
Rachunkowość i finanse biznesu to kierunek studiów nastawiony na perspektywę mikroekonomiczną – patrzymy na świat przede wszystkim z punktu widzenia jednostek gospodarczych. Studia na tym kierunku umożliwiają studentom nabycie wiedzy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, rachunkowości finansowej, podatkowej oraz zarządczej, obszaru płynności i wiarygodności finansowej, inwestycji kapitałowych, narzędzi informatycznych wykorzystywanych w rachunkowości i finansach, a także opodatkowania przedsiębiorstw. Tym samym kreowane są umiejętności ewidencji zdarzeń gospodarczych, przeprowadzania analiz działalności gospodarczej, oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych, a także podejmowania optymalnych decyzji finansowych. Studenci mają także możliwość zapoznania się z finansami i rachunkowością w ujęciu międzynarodowym poprzez realizację programów akredytowanych przez międzynarodowe organizacje.
Na kierunku oferowane są dwie specjalności: finanse i rachunkowość przedsiębiorstw i rachunkowość w środowisku informatycznym.
Absolwent studiów pierwszego stopnia jest przygotowany do podjęcia pracy na stanowiskach pomocniczych zarówno w typowych przedsiębiorstwach, jak i firmach usługowych, biurach rachunkowych, firmach konsultingowych oraz instytucjach finansowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Zarządzanie
Wybierając studia na kierunku zarządzanie, który ma charakter biznesowy, student będzie miał możliwość poznania zasad funkcjonowania i zarządzania współczesnymi organizacjami w zakresie kilku specjalności: Handel i marketing, Konsulting gospodarczy, Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, Zarządzanie przedsiębiorstwami oraz Zarządzanie projektami.
Kierunek zarządzanie łączy naukę i praktykę, pokazując zastosowanie teorii w praktyce biznesowej i odpowiada na potrzeby rynku pracy kształcąc profesjonalistów – specjalistów danych specjalności o wysokich kompetencjach, kreatywnych i otwartych na współdziałanie.
Studenci kończąc kierunek zarządzanie dysponują umiejętnościami praktycznego wykorzystania narzędzi, metod i technik menedżerskich, a także analizy i diagnozy procesów zachodzących w organizacji i jej otoczeniu.
Studia na tym kierunku rozwijają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy zawodowej na stanowiskach specjalistycznych oraz kierowniczych, doradców w przedsiębiorstwach, instytucjach non-profit czy w administracji samorządowej i rządowej, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Stanowiska pracy dla absolwentów kierunku zarządzanie:
- project manager,
- project developer,
- specjalista ds. marketingu w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych,
- specjalista ds. zarządzania majątkiem trwałym i inwestycjami,
- przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie)
Niestacjonarne studia inżynierskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to oferta kształcenia łącząca szeroko rozumiane obszary zarządzania i technologii inżynierskich.
Program studiów obejmuje między innymi przedmioty z zakresu organizacji i zarządzania, marketingu przemysłowego, zarządzania jakością i bezpieczeństwem oraz technologii i inżynierii produkcji. Dodatkowo w ramach programu niestacjonarnych studiów inżynierskich studenci wybierają przedmioty kierunkowe i techniczne odpowiadające ich zainteresowaniom.
Program studiów kładzie nacisk na kształcenie umiejętności dokonywania oceny ekonomicznej podejmowanych działań, posługiwania się standardami i normami inżynierskimi, wykorzystywania metod analitycznych i eksperymentalnych do rozwiązywania zadań inżynierskich oraz identyfikowania rynkowych i finansowo-prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.
Praktyczny charakter studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji zapewniają zajęcia w formie ćwiczeń i laboratoriów, w trakcie których studenci zapoznają się z obsługą aparatury i oprogramowania niezbędnego w pracy inżyniera. W programie studiów nie zabrakło również możliwości nauki języków obcych oraz specjalistycznego słownictwa stosowanego w międzynarodowej komunikacji.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Ekonomia
Studia drugiego stopnia na kierunku ekonomia oferują pogłębienie wiedzy z obszaru ekonomii i finansów oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Program jest tak skonstruowany, aby spełniał oczekiwania studentów co do praktycznego wymiaru realizowanych treści.
Absolwent kierunku uzyskuje nowoczesną wiedzę z zakresu ekonomii oraz analizy danych i potrafi ją zastosować w praktyce gospodarczej. Jest to osoba rozumiejąca przyczyny zmian zachodzących w otoczeniu poszczególnych podmiotów ekonomicznych i potrafiąca przewidywać ich konsekwencje.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku ekonomia jest profesjonalnie przygotowany do budowy scenariuszy zmian sytuacji ekonomicznej oraz analizy uwarunkowań i ograniczeń wpływających na możliwość dokonywania właściwych wyborów na różnych szczeblach decyzyjnych, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Wykazuje także zdolność do współpracy w zespołach oraz pogłębiania wiedzy oraz działania zgodnie ze standardami etyki biznesu.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje
Finanse, audyt, inwestycje jest nowoczesnym i unikatowym kierunkiem studiów, przygotowanym dla studentów zainteresowanych specjalistyczną wiedzą oraz zgłębieniem tajników w zakresie: analizy finansowej, bankowości komercyjnej i centralnej, systemów walutowych, ubezpieczeń, instytucji należących do sektora pośrednictwa finansowego, podatków i finansów publicznych, rachunkowości, audytu, kontroli finansowej, rynków, inwestycji i instrumentów finansowych oraz planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz finansami gospodarstwa domowego. Zagadnienia te rozpatrywane są zarówno od strony teoretycznej, uwzględniającej najnowsze prace i wyniki badań z zakresu ekonomii i finansów, jak i od strony praktycznej zapewnianej przez specjalistów z instytucji finansowych oraz doświadczonych inwestorów.
Na kierunku oferowane są trzy specjalności: bankowość i ubezpieczenia, finasne, audyt, podatki, kontrola finansowa i rachunkowość.
Absolwenci kierunku to pracownicy instytucji finansowych, aktywni uczestnicy rynków finansowych, maklerzy, biegli rewidenci, pracownicy działów finansowych spółek, doradcy podatkowi i finansowi czy analitycy rynków finansowych. Mogą oni także znaleźć zatrudnienie w jednostkach sektora finansów publicznych oraz instytucjach systemowych sektora bankowego i finansowego (KNF, KIR, BFG, NBP).
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Informatyka i ekonometria
Studia drugiego stopnia na kierunku informatyka i ekonometria łączą kształcenie w zakresie ekonomii, finansów i biznesu z kompetencjami z obszaru nowoczesnych technologii i informatyki.
Na studiach drugiego stopnia studenci pogłębiają wiedzę w obszarze ekonomii, finansów i technologii informatycznych. Doskonalą umiejętności analizy danych (też Big data), modelowania i prognozowania, programowania i obsługi systemów informatycznych oraz pakietów statystycznych. Zgłębiają tajniki inwestowania i zarządzania ryzykiem. Poznają zaawansowane technologie baz danych, problematykę sztucznej inteligencji, w tym uczenie maszynowe oraz ogólnie rozumianą Data science.
Absolwent kierunku po studiach drugiego stopnia może pracować jako:
- analityk procesów gospodarczych znajdujący zatrudnienie wszędzie tam, gdzie podejmowanie decyzji ekonomicznych trzeba poprzedzić wnikliwymi analizami ilościowymi z wykorzystaniem technologii informatycznych;
- menedżer–informatyk, który będzie zdolny do twórczego i efektywnego funkcjonowania w gospodarce 4.0 na skalę międzynarodową;
- specjalista z zakresu rozwiązań informatycznych, odnajdujący się jako lider zespołów projektowych, broker informacyjny, projektant rozwiązań informatycznych dla biznesu, projektant serwisów internetowych i usług sieciowych, specjalista ds. audytu informatycznego;
- specjalista analityk wykorzystujący w pracy wiedzę i umiejętności związane z modelowaniem i prognozowaniem wielkości ekonomicznych i finansowych oraz wyceną instrumentów finansowych (quant).
Absolwent kierunku może kontynuować kształcenie w Szkole Doktorskiej lub studiach podyplomowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Jakość i rozwój produktu
Niestacjonarne studia magisterskie (czterosemestralne) na kierunku jakość i rozwój produktu, umożliwiają nabycie unikalnych kompetencji z zakresu zarządzania produktem w całym cyklu jego życia ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania i oceny jakości produktów, wspierając ich innowacyjność, efektywność ekonomiczną, środowiskową i technologiczną.
W programie studiów znajdują się przedmioty, na których przekazywane są praktyczne treści dotyczące między innymi: projektowania i zarzadzania zrównoważonymi produktami (w tym innowacjami), kształtowania jakości i bezpieczeństwa produktów na wszystkich etapach cyklu życia, wdrażania, utrzymania i doskonalenia systemów zarządzania w organizacji, zarządzania portfelem produktów przedsiębiorstwa, prowadzeniem badań marketingowych, zarządzania marką, cenami i dystrybucją. W toku studiów studenci zdobywają wiedzę na temat systemów zarządzania środowiskiem i BHP, ekologicznej oceny wyrobów, metod i technik zarządzania jakością, audytów systemu zarządzania, zachowań konsumentów, nowoczesnych instrumentów promocji, instrumentalnych metod oceny produktów, czy społecznej odpowiedzialności biznesu.
Zajęcia na kierunku są prowadzone przez doświadczonych pracowników naukowo-dydaktycznych oraz praktyków gospodarczych, zarówno w formie praktycznych zajęć projektowych, jak i zajęć laboratoryjnych. Studenci mają możliwość kształtowania swojej ścieżki programowej wybierając dostosowane do swoich preferencji i zainteresowań przedmioty z puli wykładów do wyboru.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Marketing
Kierunek marketing jest idealny dla osób: ambitnych, przedsiębiorczych, kreatywnych, pozytywnie nastawionych, otwartych na kontakty z innymi ludźmi, ciekawych nowych doświadczeń, pragnących zmieniać świat na lepszy.
Studia na kierunku marketing przygotowują do pracy na stanowisku menedżera, odpowiedzialnego za działalność marketingową w wymiarze strategicznym, a także związaną z tym sprzedaż dóbr lub usług. Absolwenci tego kierunku nabędą wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające im na samodzielne podejmowanie decyzji w zmiennym otoczeniu rynkowym, z wykorzystaniem nowych technologii oraz mediów cyfrowych. Nauczą się tworzyć strategie oparte na nowoczesnych modelach biznesowych z wykorzystaniem marketingu cyfrowego. Opanują umiejętność rozpoznawania trendów rynkowych i wyszukiwania szans dla dalszego rozwoju organizacji, zarówno tych komercyjnych jak i niekomercyjnych.
Najważniejsze wyróżniki absolwenta kierunku marketing:
- kompetencje cyfrowe – jako specjalista ds. digital marketingu nauczysz się wykorzystywać media cyfrowe w tworzeniu kampanii marketingowych;
- umiejętności analityczne – jako menedżer będziesz biegle posługiwać się nowoczesnymi metodami pozyskiwania oraz przetwarzania informacji rynkowych, pozwalających na podejmowanie trafnych decyzji;
- umiejętności strategiczne – nauczysz się tworzyć i realizować skuteczne strategie marketingowe, tworzyć wartość dla klienta, zarządzać doświadczeniem klienta (UX), dowiesz się jak zostać liderem i zarządzać zespołami pracowników.
Stanowiska praca dla absolwentów kierunku marketing:
- Menedżer ds. marketingu,
- Menedżer ds. sprzedaży,
- Samodzielny pracownik agencji reklamowej,
- Product Manager,
- Key Account Manager,
- Specjalista ds. digital marketingu.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze odpowiada współczesnym potrzebom gospodarki światowej i krajowej. Kształcimy menedżerów gotowych do prowadzenia międzynarodowej działalności gospodarczej w duchu zrównoważonego rozwoju i z uwzględnieniem transformacji cyfrowej oraz specjalistów organizacji i instytucji krajowych i międzynarodowych. Zapewniamy rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach projektowych i wykładom praktyków biznesu.
Wyróżniki:
- wiedza menedżerska uwzględniająca podwójną transformację: klimatyczną i cyfrową,
- rozwój kreatywności i analitycznego myślenia dzięki pracy w zespołach i wykładom z praktykami biznesu,
- nieobowiązkowe praktyki i staże w przedsiębiorstwach,
- zajęcia we współpracy z Harvard Business School.
Profil absolwenta:
- menedżerowie,
- konsultanci,
- specjaliści prowadzący międzynarodową działalność gospodarczą,
- specjaliści i kadra zarządzająca w administracji publicznej i organizacjach międzynarodowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu
Kierunek rachunkowość i finanse biznesu na studiach drugiego stopnia umożliwia studentom nabycie poszerzonej wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów w biznesie, w tym przede wszystkim z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa, rachunkowości finansowej oraz zarządczej, obszaru płynności i wiarygodności finansowej, controllingu, inwestycji kapitałowych, restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw, strategii podatkowych oraz specyfiki funkcjonowania grup kapitałowych.
Studenci nabywają umiejętności oceny konsekwencji finansowych zdarzeń gospodarczych, przeprowadzania analiz działalności gospodarczej, oceny opłacalności przedsięwzięć inwestycyjnych, rewizji sprawozdań finansowych, wyboru optymalnych kierunków inwestowania w aktywa rzeczowe oraz papiery wartościowe, a także podejmowania decyzji finansowych.
Studenci mogą poszerzać wiedzę dotyczącą funkcjonowania większych jednostek, jak i również małych i średnich przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji w zakresie rachunkowości i podatków.
Na kierunku oferowane są dwie specjalności: finanse i rachunkowość przedsiębiorstw i rachunkowość i podatki w małym i średnim przedsiębiorstwie.
Absolwent studiów drugiego stopnia jest przygotowany do podjęcia pracy na samodzielnych stanowiskach zarówno w typowych przedsiębiorstwach, jak i firmach usługowych, takich jak np. biura rachunkowe, firmach doradczych, a także w instytucjach finansowych.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Zarządzanie
Główne cele kształcenia na kierunku zarządzanie to:
- przekazanie pogłębionej wiedzy studentom i ukształtowanie ich umiejętności w zakresie zarządzania różnymi obszarami działalności organizacji, jak i całą organizacją,
- zapoznanie studentów z kierunkami rozwoju koncepcji zarządzania, podkreślenie roli lidera oraz zespołowego podejścia do budowania i kształtowania nowoczesnych koncepcji zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem,
- przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu oceny sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa, a także z zakresu nowoczesnych technik kreowania wartości oraz metod wyceny przedsiębiorstwa,
- wskazanie zewnętrznych i wewnętrznych podstaw wyborów strategicznych w przedsiębiorstwie, przedstawienie praktycznego podejścia do formułowania opcji i wyboru opcji strategicznych,
- zapoznanie studentów ze znaczeniem strategii marketingowej w rozwoju przedsiębiorstwa,
- ukazanie podstawowych mechanizmów w obszarze gospodarowania nieruchomościami oraz poszczególnych zakresów tego gospodarowania,
- przekazanie studentom wiedzy z zakresu nowego zarządzania publicznego, ukazanie roli podmiotów publicznych i niepublicznych w kształtowaniu rozwoju.
Kształcenie na kierunku zarządzanie wiąże się z doskonaleniem kluczowych umiejętności i kompetencji menedżerskich, niezbędnych w procesie zarządzania i budowania wartości organizacji. Proces dydaktyczny nastawiony jest na nakierowanie przyszłego absolwenta, w związku z podejmowaną aktywnością zawodową, na:
- myślenie strategiczne,
- uczenie się przez całe życie,
- otwarte podejście do dzielenia się wiedzą i tworzenia do tego warunków.
Na kierunku oferowane są cztery specjalności: zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami, zarządzanie projektami, zarządzanie przedsiębiorstwami, zarządzanie zasobami ludzkimi.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku zarządzanie będzie przygotowany do pracy na stanowiskach:
- specjalistycznych w systemie zarządzania (w szczególności analityka i projektanta systemów organizacji i zarządzania),
- menedżerów średniego i wyższego szczebla,
- doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności.
Absolwent będzie posiadał wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości oraz nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji, a także sposobów skutecznego i efektywnego rozwiązywania tych problemów. Absolwent zostanie wyposażony w umiejętności: krytycznej analizy, interpretacji i oceny zjawisk i procesów zarządzania w różnej skali, oceny wpływu otoczenia na te zjawiska (procesy) oraz przygotowania i podejmowania decyzji zarządczych, zwłaszcza strategicznych. Absolwent charakteryzować się będzie umiejętnościami organizowania pracy zespołowej i kierowania zespołami oraz skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania, a także identyfikacji własnych celów zawodowych, planowania ścieżki kariery i funkcjonowania na rynku pracy (krajowym i międzynarodowym).
Absolwent kierunku zarządzanie zostanie przygotowany do podejmowania wyzwań badawczych oraz podjęcia studiów w Szkole Doktorskiej, a także do doskonalenia umiejętności i kompetencji poprzez uczestnictwo w studiach podyplomowych i szkoleniach.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji (po studiach inżynierskich)
Program niestacjonarnych studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji umożliwia nabycie kompetencji zarówno menadżerskich, jak i technicznych, które pozwalają na rozwiązywanie wielokryteriowych zadań z zakresu zarządzania i inżynierii procesów wytwórczych oraz wszelkich procesów pomocniczych w organizacji lub przedsiębiorstwie.
Absolwent studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji potrafi pracować samodzielnie oraz w zespole, podejmując decyzje związane z projektowaniem i oceną produktu lub procesu, także w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Program studiów obejmuje również przedmioty z zakresu zarządzania, zarządzania jakością, inżynierii materiałowej, technologii żywności i żywienia oraz ekonomii i finansów.
Wykłady i ćwiczenia, realizowane w toku studiów, są prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz praktyków z otoczenia gospodarczego Uniwersytetu. W ramach programu studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studenci mają możliwość wyboru wykładów związanych m.in. z bezpieczeństwem żywności, systemowym zarządzaniem jakością, marketingiem oraz aspektami środowiskowymi, a także przedmiotów specjalistycznych prowadzonych w języku obcym.
Więcej o kierunku przeczytasz na stronie.
-
Bachelor in Business Administration
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Bachelor in Business Administration,
Zarejestruj się -
Ekonomia
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Ekonomia,
Zarejestruj się -
Finance
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Finance,
Zarejestruj się -
Finanse, audyt, inwestycje
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje,
Zarejestruj się -
Gospodarka turystyczna
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Gospodarka turystyczna,
Zarejestruj się -
Informatyka i ekonometria
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Informatyka i ekonometria,
Zarejestruj się -
Jakość i rozwój produktu (studia inżynierskie)
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Jakość i rozwój produktu (studia inżynierskie),
Zarejestruj się -
Kierunek prawno-ekonomiczny
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Kierunek prawno-ekonomiczny,
Zarejestruj się -
Logistyka
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Logistyka,
Zarejestruj się -
Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
Zarejestruj się -
Polityka społeczna
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Polityka społeczna,
Zarejestruj się -
Rachunkowość i finanse biznesu
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu,
Zarejestruj się -
Zarządzanie
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Zarządzanie,
Zarejestruj się -
Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie)
Stacjonarne I stopnia
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie),
Zarejestruj się -
Analityka danych ekonomicznych
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Analityka danych ekonomicznych,
Zarejestruj się -
Ekonomia
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Ekonomia,
Zarejestruj się -
Finanse, audyt, inwestycje
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje,
Zarejestruj się -
Informatyka i ekonometria
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Informatyka i ekonometria,
Zarejestruj się -
Innovation Management
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Innovation Management,
Zarejestruj się -
Jakość i rozwój produktu
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Jakość i rozwój produktu,
Zarejestruj się -
Kierunek prawno-ekonomiczny
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Kierunek prawno-ekonomiczny,
Zarejestruj się -
Marketing
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Marketing,
Zarejestruj się -
Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
Zarejestruj się -
Nadzór i kontrola
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Nadzór i kontrola,
Zarejestruj się -
Product & Process Management
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Product & Process Management,
Zarejestruj się -
Przemysł 4.0
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Przemysł 4.0,
Zarejestruj się -
Quantitative Finance
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Quantitative Finance,
Zarejestruj się -
Rachunkowość i finanse biznesu
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu,
Zarejestruj się -
Transition, Innovation and Sustainability Environments
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Transition, Innovation and Sustainability Environments,
Zarejestruj się -
Zarządzanie
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Zarządzanie,
Zarejestruj się -
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Stacjonarne II stopnia
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji,
Zarejestruj się -
Ekonomia
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Ekonomia,
Zarejestruj się -
Finanse, audyt, inwestycje
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje,
Zarejestruj się -
Informatyka i ekonometria
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Informatyka i ekonometria,
Zarejestruj się -
Jakość i rozwój produktu
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Jakość i rozwój produktu,
Zarejestruj się -
Logistyka
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Logistyka,
Zarejestruj się -
Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
Zarejestruj się -
Rachunkowość i finanse biznesu
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu,
Zarejestruj się -
Zarządzanie
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Zarządzanie,
Zarejestruj się -
Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie)
Niestacjonarne I stopnia
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji (studia inżynierskie),
Zarejestruj się -
Ekonomia
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Ekonomia,
Zarejestruj się -
Finanse, audyt, inwestycje
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Finanse, audyt, inwestycje,
Zarejestruj się -
Informatyka i ekonometria
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Informatyka i ekonometria,
Zarejestruj się -
Jakość i rozwój produktu
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Jakość i rozwój produktu,
Zarejestruj się -
Marketing
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Marketing,
Zarejestruj się -
Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
Zarejestruj się -
Rachunkowość i finanse biznesu
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Rachunkowość i finanse biznesu,
Zarejestruj się -
Zarządzanie
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Zarządzanie,
Zarejestruj się -
Zarządzanie i inżynieria produkcji (po studiach inżynierskich)
Niestacjonarne II stopnia
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji (po studiach inżynierskich),
Zarejestruj się
Wybierz UEP. Uczelnię wielu możliwości.
Rekrutacja krok po kroku
Etap 1
-
Zapoznaj się z terminami i zasadami rekrutacji!
-
Wypełnij online formularz zgłoszenia na studia.
-
Wnieś w terminie opłatę rekrutacyjną.
-
Sprawdź uzyskane punkty rankingowe i dowiedz się, czy jesteś w II etapie.
-
Uzyskałeś liczbę punktów równą limitowi bądź wyższą – przejdź do etapu 2. W innym przypadku czekaj na obniżenie limitów w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji.
Etap 2
-
Najtrudniejsze za Tobą! Teraz wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty, które należy dostarczyć do UEP.
-
Po weryfikacji dokumentów na Twoim profilu pojawi się w dniu ogłoszenia wyników informacja, czy zostałeś przyjęty.
Życzymy powodzenia!

Perspektywy
3. uczelnia o profilu ekonomicznym

Eduniversal
tytuł „Top business school with significant international influence”

Eduniversal Masters Ranking
the best Master & MBA worldwide – 17 wyróżnionych programów

Rzeczpospolita
2. publiczna uczelnia o profilu ekonomicznym
Rankingi i sukcesy
UEP należy do ścisłej czołówki polskich uczelni ekonomicznych. W klasyfikacji profilowej znajdujemy się od lat na podium. W zestawieniu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” zajmujemy 3. miejsce. Mamy wysokiej klasy kadrę naukową, nowoczesne programy nauczania i świetną bazę infrastrukturalną. Zajmujemy najwyższą wśród uczelni ekonomicznych pozycję pod względem warunków kształcenia – wyróżniamy się dostępnością wysoko wykwalifikowanej kadry akademickiej oraz liczbą przyznanych certyfikatów doskonałości kształcenia, a także międzynarodowych i krajowych akredytacji. Nasi absolwenci bardzo dobrze sobie radzą na rynku pracy. Zajmują pozycje menedżerskie, są liderami biznesu i dobrze opłacanymi specjalistami.Zajęcia prowadzone zgodnie z nowoczesną metodyką i zachodnimi standardami edukacyjnymi przygotowują do wyzwań stawianych przez współczesną gospodarkę. Uczymy myśleć w kategoriach maksymalizacji korzyści i wartości, stosować narzędzia biznesowe, rozwiązywać problemy i zarządzać. Mamy ofertę w języku polskim i angielskim. Przyczyniamy się do rozwoju nauki i gospodarki. Cieszymy się prestiżem społecznym i środowiskowym. Przekłada się to na dobre noty również w klasyfikacjach międzynarodowych. W obejmującym blisko 160 krajów rankingu Eduniversal aż 17 naszych kierunków studiów uzyskało wyróżnienia. To najwyższy wynik w Polsce wśród uczelni ekonomicznych.
Biznesowa uczelnia
Studia na UEP mają orientację praktyczną. Gwarantują dobre perspektywy zawodowe z zarobkami powyżej średniej krajowej (ranking Sedlak & Sedlak). Program studiów daje kwalifikacje wymagane od kadry kierowniczej, wysokiej klasy specjalistów i liderów biznesu. Informacja zwrotna z rynku pracy pokazuje, że nasi absolwenci są cenieni i szybko awansują. Uczelnia ma szerokie kontakty z firmami. Dzięki Klubowi Partnera UEP, do którego zapraszani są liderzy z różnych branż, oferta programowa dopasowana jest do potrzeb biznesu i zmieniającej się gospodarki.Biuro Karier i Relacji z Absolwentami umożliwia studentom i absolwentom UEP kontakt z wiodącymi firmami w Polsce i rozwój planów zawodowych.
Wysoką jakość wiedzy przekazywanej przez UEP potwierdzają sukcesy MTP. Zarząd i większość obecnego kierownictwa Targów Poznańskich to dziś absolwenci UEP.
Umiejętności zdobyte na UEP pozwalają nam dziś na patrzenie na nasz biznes z różnych perspektyw i efektywne zarządzanie firmą. To że udało nam się zbudować firmę, która jest obecnie liderem w swojej branży, tj. Virtual Data Room w Polsce, ma swoje źródło w zaszczepionej w nas na uczelni przedsiębiorczości i zdobytej tam wszechstronnej wiedzy ekonomicznej.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu cieszy się w OSTC dużym szacunkiem, gdyż w naszym poznańskim biurze – jednym z najlepszych w całej Grupie OSTC – większość traderów oraz kierujący nim Błażej Zalesiński są jego absolwentami.
Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu to możliwość budowania wzajemnych relacji pomiędzy nauką oraz biznesem, poprzez czerpanie nie tylko inspiracji biznesowych, ale również wspieranie młodych studentów oraz absolwentów w poszukiwaniu doświadczeń zawodowych.
Z perspektywy Franklin Templeton Investments Poland otwartość i reagowanie Uczelni na potrzeby biznesu przynosi konkretne efekty. W naszym przypadku przełożyły się na zorganizowanie pierwszej w Polsce specjalności przygotowującej absolwentów (od strony teoretycznej i praktycznej) do pracy w międzynarodowych instytucjach finansowych, które coraz częściej wybierają Polskę na miejsce swoich operacji.
FAQ
-
1. Kiedy moja opłata zostanie zaksięgowana?
Zaksięgowanie opłaty zajmuje ok. 2-3 dni roboczych.
-
2. Jak mogę uiścić opłatę rekrutacyjną?
Opłatę rekrutacyjną można opłacić za pośrednictwem przelewu internetowego bądź w placówce banku/na poczcie.
-
3. Kiedy moje zgłoszenie jest ważne?
Zgłoszenie jest ważne w momencie zaksięgowania opłaty rekrutacyjnej na koncie kandydata.
-
4. Gdzie znajdę formularz rejestracyjny?
Formularze dostępne są pod adresem e-rekrutacja.ue.poznan.pl
-
5. Jakie są terminy rekrutacji?
Studia stacjonarne I stopnia:
Elektroniczna rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim rozpocznie się 20 maja 2022 r.
Terminy zgłoszeń elektronicznych – do 18 lipca 2022 r.
Termin uiszczania opłaty rekrutacyjnej (data wpływu na wyznaczony rachunek bankowy UEP) – do 18 lipca 2022 r.
Ogłoszenie list rankingowych – 21 lipca 2022 r.
Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się do przyjęcia na studia – do 1 sierpnia 2022 r.
Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się do przyjęcia na studia w razie obniżenia limitów punktów rankingowych – do 9 sierpnia 2022 r.
Wyniki – 19 sierpnia 2022 r.
Studia stacjonarne II stopnia:
Elektroniczna rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia prowadzone w języku polskim rozpocznie się 20 maja 2022 r.
Termin zgłoszeń elektronicznych – do 12 lipca 2022 r.
Termin uiszczania opłaty rekrutacyjnej (data wpływu na wyznaczony rachunek bankowy UEP) – do 12 lipca 2022 r.
Testy kwalifikacyjne / rozmowy kwalifikacyjne – 2-4 sierpnia 2022 r.
UWAGA!: Nie ma możliwości zmiany terminu egzaminów wstępnych
Ogłoszenie list rankingowych:
1. kandydaci kwalifikowani na podstawie średniej ocen ze studiów (studenci/absolwenci UEP) – 15 lipca 2022 r. (późnym popołudniem)
2. kandydaci kwalifikowani na podstawie wyniku testu kwalifikacyjnego – 10 sierpnia 2022 r. (późnym popołudniem)
Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się na studia – do 2 września 2022 r.
Wyniki – 7 września 2022 r. (późnym popołudniem)
Studia niestacjonarne I stopnia:
Formularze elektroniczne zostaną uruchomione 14 lipca 2022 r.
Termin zgłoszeń elektronicznych: do 12 sierpnia 2022 r.
Termin uiszczania opłaty rekrutacyjnej (data wpływu na wyznaczony rachunek bankowy UEP): do 12 sierpnia 2022 r.
Ogłoszenie list rankingowych: do 19 sierpnia 2022 r. (późnym popołudniem)Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się na studia – do 2 września 2022 r.
Wyniki – 7 września 2022 r. (późnym popołudniem)Studia niestacjonarne II stopnia:
Elektroniczna rekrutacja na studia niestacjonarne drugiego stopnia prowadzone w języku polskim rozpocznie się 14 lipca 2022 r.
Termin zgłoszeń elektronicznych: do 17 sierpnia 2022 r.
Termin uiszczania opłaty rekrutacyjnej (data wpływu na wyznaczony rachunek bankowy UEP): do 17 sierpnia 2022 r.
Ogłoszenie list rankingowych: 23 sierpnia 2022 r. (późnym popołudniem)
Termin przyjmowania dokumentów od kwalifikujących się na studia – do 9 września 2022 r.
Wyniki – 14 września 2022 r. (późnym popołudniem)
-
6. Co zrobić jeśli opłaciłem/opłaciłam dwa razy ten sam kierunek?
Prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji (nr tel.: 61 856 91 90, e-mail: rekrutacja@ue.poznan.pl)
-
7. Co zrobić jeśli spóźniłem/łam się z opłatą rekrutacyjną i nie doszło w terminie?
Prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji (nr tel.: 61 856 91 90, e-mail: rekrutacja@ue.poznan.pl)
-
8. W zeszłym roku zdawałem maturę, ale w tym roku poprawiałem jeden przedmiot – który nr dokumentu wpisać w formularzu rekrutacyjnym?
Prosimy wpisać nr dokumentu otrzymanego w ubiegłym roku.
-
9. W formularzu nie mogę wybrać specjalności, dlaczego?
Przyjęcia prowadzone są na kierunki a specjalności wybierane w trakcie studiów.
-
10. Czy muszę wpisywać wyniki maturalne ze wszystkich przedmiotów?
Nie, tylko tych kwalifikacyjnych.
-
11. Jak oblicza się punkty rankingowe?
Zasady obliczania punktów rankingowych dostępne są w załączniku nr 1 do uchwały Senatu nr 98 z dnia 25 czerwca 2021 roku. Uchwała ws. warunków i trybu rekrutacji na I rok studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w roku akademickim 2022/2023
Zachęcamy do skorzystania z Kalkulatora Maturzysty.
-
12. Jakie dokumenty muszę złożyć?
Zestaw niezbędnych dokumentów dostępny jest w zakładce „Dokumenty i dalsze kroki” pod zgłoszeniem złożonym w systemie IRK.
-
13. Czy świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej musi być potwierdzone przez szkołę?
Od 2018 roku kandydaci nie składają świadectwa ukończenia szkoły.
-
14. Nie znam jeszcze nr świadectwa dojrzałości, czy mogę go uzupełnić później?
Formularze można edytować do upływy daty rejestracji.
-
15. Czy świadectwo dojrzałości musi być potwierdzone notarialnie?
Nie musi być potwierdzone notarialnie jeśli jest składane osobiście; wtedy przy składaniu dokumentów jest robiona kopia świadectwa dojrzałości, a potwierdza ww. kopię uprawniony pracownik UEP.
-
16. Ile wynosi opłata rekrutacyjna?
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.
-
17. Program ERASMUS
UEP posiada ponad 170 uczelni partnerskich w 44 krajach na całym świecie. Studenci mają możliwość wyjazdu na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+, odbycia studiów w ramach podwójnych dyplomów i umów bilateralnych oraz wzięcia udziału w zagranicznych szkołach letnich, konkursach i wydarzeniach.
W ramach programu Erasmus+ przyznawane są stypendia dla studentów wynoszące od 500 do 400 euro na studia i od 600 do 450 euro w przypadku praktyk w zależności od kraju pobytu.
Lista uczelni zagranicznych dostępna jest na stronie: http://ue.poznan.pl/pl/wspolpraca,c10/uczelnie-partnerskie,c119/
Blog: http://www.erasmusuep.wordpress.com
Facebook: http://facebook.com/dbniwz.uep
Strona internetowa: http://ue.poznan.pl/pl/wspolpraca,c10/wspolpraca-z-zagranica,c74/













O Poznaniu
Tętniąca życiem kosmopolityczna metropolia, stolica studentów, miasto biznesu, jeden z najstarszych ośrodków miejskich w kraju – te wszystkie określenia charakteryzują jedno miejsce – Poznań!
Stolica Wielkopolski jest jednym z piękniejszych miast w Polsce, z najniższym bezrobociem w kraju, o wysokiej jakości życia. Chociaż kojarzy się głównie z działalnością biznesową, jest również miastem akademickim. Od lat ma najwyższą liczbę studentów w przeliczeniu na mieszkańca. Dzięki temu oferuje wiele atrakcji kulturalnych, sportowych i związanych z życiem nocnym. Kluby, puby i restauracje skupione są nie tylko wokół Starego Rynku, ale również w secesyjnej dzielnicy Jeżyce.
Poznań był pierwszą siedzibą władców polskich i tu mieszczą się grobowce Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Niedaleko malowniczego Starego Rynku i pięknego renesansowego ratusza miesi się kompleks nowoczesnych wieżowców z biurami międzynarodowych korporacji i hotelami. Stolica Wielkopolski jest bowiem siedzibą wielu renomowanych zagranicznych firm, z ich centrami finansowymi.
W Poznaniu znajdują się parki i jeziora oraz liczne obiekty sportowe i kulturalne. Komunikacja miejska oferuje dobrze rozwiniętą sieć połączeń tramwajowych i autobusowych, z korzystnym dla studentów systemem opłat. Jest też dużo ścieżek rowerowych.
Żyje się tu przyjemnie i bezpiecznie.